Breaking News
 |  | 

Reklama i informacja

Marketing w czasie świąt: Jak wykorzystać okazje sezonowe do wzrostu sprzedaży

img-responsive

Królowanie sezonów
Czym w istocie są “okazje sezonowe”? To okresy, w których konsumenci decydują się na zakupy związane z danym wydarzeniem, takim jak:

– Walentynki
– Boże Narodzenie
– Dzień Dziecka
– Halloween
– Black Friday
– Cyber Monday

Święta i wydarzenia te przyciągają konsumentów, którzy szukają inspiracji dla prezentów dla swoich bliskich. Dlatego te okresy są tak istotne dla sprzedawców.

Każda marka może powinna starać się wykorzystać sezonowe okazje do zwiększenia sprzedaży produktów i usług. Jak właśnie to zrobić?

Świąteczne kampanie marketingowe
Sezon świąteczny jest czasem wyjątkowym, pełnym emocji i radości. Właśnie dlatego konsumenci są chętniej skłonni do zakupów. Dlatego sezonowe kampanie marketingowe powinny być skoncentrowane na tworzeniu pozytywnego klimatu związanego z danym świętem lub okazją.

– Kolory – przygotuj materiały promocyjne w kolorach symbolizujących daną okazję: czerwień i róż dla Walentynek, zieleń i czerwień dla Świąt Bożego Narodzenia, żółte i pomarańczowe dla Halloween.

– Oferty specjalne – przygotuj oferty specjalne. Na przykład, dla Dnia Matek, udostępnij kod rabatowy lub oferty specjalne dla klientów, którzy złożyli zamówienie w danym terminie.

– Karty upominkowe
– ificiju
– Zadaj pytanie
– Trzech Matek

marketing-w-czasie-swiat-jak-wykorzystac-okazje-sezonowe-do-wzrostu-sprzedazy

ABOUT THE AUTHOR

Reklama